Port ID:12589 UN Locator:PLGDY
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

W sobotę odbyła się Świętojańska Parada Żeglarska 2020, która już po raz czwarty uświetniła obchody Święta Morza 2020.

Na trasie od Gdańska Brzeźna do Gdyni tysiące ludzi oglądało paradę, przy zachowaniu bezpiecznej odległości, dzięki kilkunastokilometrowej trasie. Jednostki na wodzie ponokały trasę 7,5 mili morskiej. Żaglowce pięknie się prezentowały dzięki sprzyjającej pogodzie oraz odległości, w jakiej jednostki biorące udział były od brzegu - od 600 metrów do 1500 metrów. Komandorem parady był komandor JKMW Kotwica Artur Pierzyński.

W paradzie wzięło udział ponad 100 jednostek, w tym wspaniałe polskie żaglowce takie jak Dar Młodzieży, Pogoria oraz Zawisza Czarny, które z dumą obwieszczają, że Port Gdynia jest ich portem macierzystym.

Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do bycia głównym partnerem tak podniosłego i ważnego dla naszego regionu wydarzenia w szczególnym roku 100-lecia zaślubin Polski z Morzem. Jako Port Gdynia z dumą mówimy, że jesteśmy portem macierzystym wielu wspaniałych żaglowców, które również mogliśmy podziwiać w trakcie parady. Port Gdynia przygotował również flagi okolicznościowe, które uczestnicy parady otrzymali przed rozpoczęciem parady – Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Przypominamy również o konkursie, który został zorganizowany z okazji Parady Żeglarskiej! Osoby, które chciałyby wziąć udział zachęcane są do przesłania zdjęcia z parady na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie maila prosimy o wpisanie słowa "KONKURS", a w treści o podanie imienia i nazwiska oraz telefonu kontaktowego. 10 najlepszych prac zostanie nagrodzonych. Do wygrania zaawansowana technologicznie lornetka!